Hlavní výhody PUR pěnové izolace

  1. Hlavní strana
  2. Výhody zateplení pěnou

Stříkaná polyuretanová izolace je výjimečná tím, že k polymeraci izolačního materiálu dochází přímo na izolované konstrukci, kam se speciální stříkací pistolí nanese směs dvou olejovitě tekutých složek (polyalkohol a isokyanát). Tyto složky mezi sebou začnou reagovat za 2-4 sekundy po dopadu na podklad. Doba do započetí chemické rekce je dostatečná k tomu, aby tekutina dokonale vyplnila prostor včetně spár a nepřístupných detailů. Následuje chemická reakce obou složek tekutiny za mohutného vývinu izolační pěny, tekutina v případě měkké pěny zvětšuje svůj objem až 120-ti násobně. Celá reakce trvá zhruba 20 sekund, to znamená, že za 20 sekund je pěna zcela vytvrzená.

Pěna po vytvrzení je bez pachu, bez chuti a je zdravotně nezávadná stejně tak jako například polyuretany, na kterých spíme pod obchodním názvem molitany, líné pěny apod.

Hlavní vlastnosti stříkané izolace

Způsob aplikace stříkané PUR izolace umožňuje dokonalé zateplení všech složitých detailů tím, že dokonale vykopíruje veškeré tvary tak, jak to nelze dosáhnout jinými izolanty. Výsledkem je bezespárá tepelně izolační skořepina. Stříkaná izolace SOFT je neprůvzdušná, ale přesto je paropropustná. Působením vlhkosti nesesedá. Pokud by došlo k zatečení do konstrukce, bude mít pěna po vysušení stejné vlastnosti jako před zatečením. Životnost stříkané izolace je vymezená životností konstrukce (domu).

Obvykle stačí pro dosažení požadovaných tepelně izolačních vlastností menší tloušťka než u jiných izolačních materiálů a tím šetříme velikost prostoru v interiéru. Nezanedbatelnou výhodou je také její hmotnost zhruba 12kg/m3.

Úspory domu s pěnovou izolací

Většina výrobců uvádí úsporu na vytápění 60% – 70%. jedná se však o velmi zjednodušenou informaci. Vždy záleží na rozsahu a komplexnosti zateplení budovy.

Životnost pěnové izolace

Polyuretanová pěna je plast a o plastech všichni víme, že se rozkládají stovky let. Jediným negativním faktorem snižujícím životnost stříkané izolace je UV záření. Stříkaná izolace se však vždy aplikuje do konstrukcí, kam UV záření nepronikne. Pokud se aplikuje na konstrukce z exteriéru, bývá vždy ošetřena UV ochranou

Nezávazný poptávkový formulář

ZDARMA za Vámi přijedeme na nezávaznou konzultaci, kdekoliv po celé ČR a SK!

ZDARMA Vám spočítáme optimální tloušťku izolantu!

Potřebujte poradit? Napište nám!

Ing. Karel Lovětinský
technické poradenství / konzultace

Tel: +420 734 248 850
lovetinsky@zdravaizolace.com

Aneta Širancová
asistentka obchodu

Tel: +420 734 726 262

Jiří Krejčí, DiS.
obchodně technický poradce

Tel: +420 777 054 761

zdravaizolace.com | © Copyright 2022. Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil ODMARKETING.cz