Hlavní výhody PUR pěnové izolace

  1. Hlavní strana
  2. Výhody zateplení pěnou

Stříkaná polyuretanová izolace, známá také jako zateplovací pěna, vyniká tím, že proces polymerace izolačního materiálu probíhá přímo na izolované konstrukci. Speciální stříkací pistole nanáší směs dvou olejovitě tekutých složek (polyalkohol a isokyanát) na podklad, kde začnou reagovat za 2-4 sekundy. Tento krátký časový úsek je dostatečný k tomu, aby tekutina dokonale vyplnila všechny spáry a nepřístupné detaily. Během chemické reakce dochází k mohutnému vývinu izolační pěny, která v případě měkké pěny zvětšuje svůj objem až 120krát. Celý proces trvá zhruba 20 sekund, což znamená, že pěna je zcela vytvrzená již po 20 sekundách. Po vytvrzení je PUR pěna bez zápachu, bez chuti a zdravotně nezávadná, obdobně jako polyuretany, které se používají například v matracích známých pod obchodními názvy molitany nebo líné pěny.

Stříkaná izolace pro dokonalé utěsnění všech děr a spár jakéhokoliv tvaru

Metoda aplikace stříkané PUR izolace umožňuje perfektní zateplení všech složitých detailů tím, že přesně kopíruje všechny tvary, což jiné tepelně izolační materiály nedokážou. Výsledkem je bezespárá tepelně izolační skořepina.

Dlouhá životnost stříkané izolace

Stříkaná izolace SOFT je neprůvzdušná, ale paropropustná, a vlhkost ji neovlivňuje – pokud by došlo k zatečení do konstrukce, pěna si po vysušení zachová své původní vlastnosti. Životnost stříkané izolace odpovídá životnosti konstrukce domu.

Jediným faktorem, který může snižovat životnost polyuretanové pěny, je UV záření. Proto se stříkaná izolace vždy aplikuje do konstrukcí, kde UV záření nepronikne. V případech aplikace na exteriér je vždy ošetřena UV ochranou.

Skvělé tepelně izolační vlastnosti i v tenké vrstvě

Pro dosažení požadovaných tepelně izolačních vlastností stačí menší tloušťka stříkané izolace než u jiných izolačních materiálů, což šetří prostor v interiéru. Další významnou výhodou je nízká hmotnost, přibližně 12 kg/m3.

Nižší náklady na vytápění s pěnovou izolací

Většina výrobců udává, že použití zateplovací pěny může snížit náklady na vytápění o 60% – 70%. Je však důležité vzít v úvahu, že úspory závisí na rozsahu a komplexnosti zateplení budovy.

Nezávazný poptávkový formulář

ZDARMA za Vámi přijedeme na nezávaznou konzultaci, kdekoliv po celé ČR a SK!

ZDARMA Vám spočítáme optimální tloušťku izolantu!

Potřebujte poradit? Napište nám!

Ing. Karel Lovětinský
technické poradenství / konzultace

Tel: +420 734 248 850
lovetinsky@zdravaizolace.com

Aneta Širancová
asistentka obchodu

Tel: +420 734 726 262

Jiří Krejčí, DiS.
obchodně technický poradce

Tel: +420 777 054 761

zdravaizolace.com | © Copyright 2022. Všechna práva vyhrazena. | Vytvořil 4WORKS Solutions s.r.o.